Pitman

Certifikát sa robí na požiadanie, ale skúšky treba vopred objednať (3-4 týždne). Uchádzači si môžu po otestovaní profesorkami vybrať zo šiestich vedomostných stupňov ten, ktorý najviac zodpovedá ich úrovni ovládania jazyka, a to od elemtary - začiatočník, až po advance d level - pokročilí. Výhodou je, že sa plne rešpektujú potreby uchádzača, jeho finančné možnosti a jeho schopnosti - nemusí v jednom skúšobnom období robiť písomný test aj ústnu skúšku, ak potrebuje napr. vedieť porozumieť počutému a čítanému textu a v práci nerozpráva po anglicky, je preňho výhodnejšie urobiť si len písomný test, a naopak, ak potrebuje komunikovať ústnou formou, stačí mu urobiť ústnu skúšku. Ďalšou výhodou je, že nemusí vycestovať z mesta, po dohodnutí termínu príde vykonať skúšku k nám, do Gymnázia a všetky náležitosti zaňho vybaví škola. Skúška sa opravuje vo Veľkej Británii a certifikát vydá City and Guilds of London asi 1-2 mesiace po vykonaní skúšky, pričom nás vopred e-mailom informujú, akí úspešní naši kandidáti boli.

Test pozostáva zo 4 častí: posluch s porozumením, gramatika, čítanie s porozumením a slohová písomná práca. Ústna skúška pozostáva z testovania schopnosti reagovať v rôznych neprevídaných situáciách, z úlohy, kde uchádzač so skúšajúcim vyjednávajú a musia prísť k riešeniu/záveru a z monológu na vybratú tému. Zdôrazňujeme možnosť voľby témy z daných okruhov, pretože táto vylučuje situáciu, že vám "nesadne" téma. Cieľom skúšajúcich je poskytnúť hodnotiteľom dostatočnú vzorku jazyka, aby títo mohli posúdiť úroveň jeho zvládnutia. Celá ústna skúška sa robí v príjemnej atmosfére, prítomný je skúšajúci a uchádzač, skúška sa nahrá na kazetu, zapečatí a pošle do skúšobného centra na opravu takisto ako písomný test.

Úspešnosť našich uchádzačov je takmer 100%, zatiaľ neurobil test len jeden uchádzač. V ústnej skúške naší študenti prospievajú bez výnimky s vyznamenaním, v písomnej asi 1/5 prospela s vyznamenaním, ostatní prospeli.